Ogłoszenie

DZIAŁ KONKURSY I ZAWODY!!! - dwa nowe konkursy dla każdego:) farming i ekspedycje

#1 2008-03-20 14:58:30

Chavez

Forumowy Użyszkodnik

9091188
Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 139
Punktów :   

Strategia

Jeśli chcemy prowadzić wojnę musimy mieć strategie.
Napisze w tonie wojskowym, jakby coś było niezrozumiałe proszę pytać to wyjaśnię.

I. Wstępne przygotowanie do wojny.
Na samym początku należy przeprowadzić analizę, z kim, jak długo i na jakich zasadach chcemy walczyć. Należy przeprowadzić wśród członków sojuszu rodzaj ankiety, która miałaby na celu uzyskanie informacji kto ile i jakich statków posiada, a także gdzie może nimi walczyć. Jest to niezbędne do podjęcia prawidłowej decyzji dotyczącej przeciwnika w zmaganiach.

II. Przygotowanie właściwe.
Przeprowadzamy skany członków wstępnie wytypowanego sojuszu. Decydujemy dokładnie w jakim systemie będziemy liczyć punkty - procentowy czy Antaresa. System antaresa bardzo dobrze sprawdza sie w przypadku, gdy przeciwnik jest zabunkrowany. Na tym etapie po dokonaniu wyboru sojuszu, systemu walki i przewidywanego terminu rozpoczęcia zmagań, należy przygotować sie do szybkiego uderzenia w dniu wypowiedzenia wojny, wybrać cel i zebrać sojuszników w razie ataku ACS.

III. Wypowiedzenie wojny.
Wojna wypowiedziana jest na forum ogame. Czas jej rozpoczęcia liczymy z data napisania pierwszego posta. Czyli ataki nie mogą być przeprowadzane przed tym terminem. Pod pojęciem atak rozumiemy postawienie "ptaszka" przy opcji atakuj. Ważne jest, aby na samym początku wojny uzyskać pewna przewagę punktowa co pozwala zachować komfort psychiczny podczas dalszej części zmagań.   

IV. Wojna i co dalej?
Po rozpoczęci wojny staramy zdobyć sie jak największą przewagę nad wrogiem. W wypadku, kiedy wiemy, że będziemy nieobecni lepiej jeśli włączymy urlop na te 2 dni niż gdybyśmy mieli stracić flotę w wyniku nieostrzonego fleet save. W czasie wojny nie obowiązuje reguła basha, czyli możemy atakować kogoś więcej niż 6 razy w ciągu doby. Reguła znoszona jest po 24 godzinach od daty pierwszego postu.

V. Zakończenie.
Czas podsumowań. Obrazuje zgranie naszego sojuszu im więcej ACS i wzajemnej pomocy tym lepiej. W wypadku wygranej... no cóż idziemy na piwo


no i to by było na tyle. jeśli ktoś ma jeszcze jakiś dobry pomysł niech napisze
no...


Strzeż się gniewu cierpliwego człowieka.

Offline

 

#2 2008-03-20 22:50:14

Kozaczek

Gość

Re: Strategia

To jest strategia? Dobre sobie... Wyjaśniłeś tylko sprawy oczywiste

A i żargonu wojskowego tu nie za dużo

 

#3 2008-03-20 22:59:58

Chavez

Forumowy Użyszkodnik

9091188
Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 139
Punktów :   

Re: Strategia

starałem się żeby nie było za dużo
częstotliwości do kontaktu podać??

sprawy oczywiste często nie są takie oczywiste


no dobra ide spać
będę jutro wieczorem


Strzeż się gniewu cierpliwego człowieka.

Offline

 

#4 2008-03-20 23:16:29

Kozaczek

Gość

Re: Strategia

Nie wieszam psów na Tobie, ale liczyłem na więcej

Np.:
1. W pierwszym etapie zmielenie obrony przeciwników na koloniach.
Pozwala to na farming ich przez słabszych z pośród nas, i daje pewność, że rzadziej pojawi się tam jakaś flota npla, który bez obrony jej tam nie pozostawi... Ograniczy to też ilość lokacji gdzie trzeba szukać %
2. Ustalenie jakiejś współpracy między graczami silniejszymi - słabszymi, np. Jupiter daje bombery & haevy metal orchestra do ataku, Chit dokłada mięso, a w_tomek śle recki. Efekt? Jupiter ma jeszcze wolną flotkę do własnego użytku lub jako ewentualne wsparcie dla kogoś i wolny slot, bo recki śle ktoś inny. Potem ofc podział zysków adekwatny do udziału i strat
3. Podstawki, czyli pozostawianie flot "na podpuchę" o ustalonych godzinach. Np. ja zostawiam 100ow i ze 300 innych latajków na planetce między 12 a 14, a kilkanaście układów dalej czycha Grawitacja z moonem i pilnuje, czy ktoś się na to da złapać. Ja oczywiście jestem nie zalogowany, aby nie było aktywności. Raz, drugi, trzeci to nic nie da, ale w końcu ktoś się może nadziać i % w obronie jest + możliwy rogal z npla.

Właśnie na tego typu rzeczy czekałem w owej "strategi"

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki purmo we wrocławiu Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym www