Ogłoszenie

DZIAŁ KONKURSY I ZAWODY!!! - dwa nowe konkursy dla każdego:) farming i ekspedycje

#1 2008-03-31 21:16:23

Tupack

Nielot

3965394
Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 85
Punktów :   

Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

cele... no chyba pomoc powinna być przeznaczana na rozbudowę kopalni i obrony (co by farmienia uniknąć)
No ja nie wiem komu bym mógł pomóc i na którym miejscu jestem w sojuszu. Moje środki są małe narazie. ;P

Ostatnio edytowany przez w_tomek (2008-03-31 21:21:56)

Offline

 

#2 2008-03-31 21:27:49

Tupack

Nielot

3965394
Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 85
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

noo to po prostu osoba która pomaga informowała by odbiorcę o dostawie surowców dzień przed w wiadomościach prywatnych. No i może niech do każdego słabego gracza zostanie przydzielony gracz dobry. Czyli jakby podzielić sojusz na pół. Ta lepsza część pomaga, ta gorsza otrzymuje pomoc. Oczywiście to wszystko by się zwróciło w przyszłości z nawiązką. Nie wiem co o tym sądzicie. Najlepiej jak by ktoś nas wszystkich (tych którzy się z tym zgadzają) poprzydzielał do siebie i tyle byłoby chyba mniej zamieszania.

Offline

 

#3 2008-03-31 21:39:50

Chavez

Forumowy Użyszkodnik

9091188
Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 139
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

ja powiem tak.
nalezy ustalic jakies rozsadne granice do ktorycvh pomoc bedzie wysylana,
czyli poziomy kopaln do ktorych bedzie dazyla osoba otrzymujaca pomoc, po ich osiagniecu zostaje uznana za "samowystarczalna" w kwestii  wydobycia.


Strzeż się gniewu cierpliwego człowieka.

Offline

 

#4 2008-03-31 21:43:46

GrAwItAcJa

Administrator

5305219
Skąd: London & Wawa
Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 297
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

hm... w sumie haronk1 ma dużo racji, ale niestety jesteśmy bardzo rozrzuceni na naszej uni i czasem trzeba będzie jednak do innej gali słać
Musimy zacząć sobie pomagać, podciągnąć jak najszybciej tych najsłabszych w punktach, ale nie tylko
Im będziemy mieli większe wydobycie tym i będziemy w nasze eko inwestować, tym będziemy samowystarczalni a co za tym idzie będziemy silniejszym  sojuszem. Dlatego proponuje rozwój tylko i wyłącznie kopalń, elektrowni słonecznych, fabryki robotów i nanitów. Obrona i flota odpada, ze względu na to, ze to rzecz nabyta i łatwa do stracenia
Poza tym myślę, ze by wysyłać jednorazowo na dany cel, żeby nie leżało zbyt dużo surowców na planecie!


http://img209.imageshack.us/img209/4904/image00001nk1.jpg

Offline

 

#5 2008-03-31 22:36:53

Jupiter

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 81
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

No dobra ja powoli staje na nogi dzis 1 dzien byłem w pracy po chorobie co do pomocy mysle ze 10-20% byłoby ok ale przy pomocy ogolnej ale jak tu ktos juz wczesniej napisal moze zrobic tak jak kiedys było w asgardzie w najstarzym soju na tej uni sojusz dzielimy na pół do kazdego dobrego (mocne eko) gracza przydzielamy słabszego i oni juz dogaduja sie miedzy soba co do pomocy niemusi to byc surka codzienie czy raz w tygodniu to bedzie ich dobra wola(umuwienia się) co jak i kiedy mozemy tez zrobic tak jagby podatek tzn 10% wydobycia kazdego z nas przekazujemy ostatniej osobie w soju ta osoba po pewnym czasie przeskoczy przedostatniego i w tym momencie konczy sie pomoc dla niej a przechodzi znów na tego ostatniego i tak cały czas wkolo

a teraz z innej beczki utrzymanie floty kosztuje (deu)
czyli czym mocniejsze eko tym mocniejsza flota i automatycznie sojusz
popatrzcie na staty czołówke eko i floty są to te same nicki

Offline

 

#6 2008-04-01 04:10:42

snickers

Moderator

Zarejestrowany: 2008-02-19
Posty: 166
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

Wzajemna pomoc w sojuszu bardzo by się przydała, ja jestem za tylko po pierwsze niech wypowie się chociaż większa część sojuszu, na razie tylko 7 osób włączając mnie, po drugie trzeba ustalić sensowny pomysł pomocy. Ja byłbym za pomocą kilku osobom na raz, w takich ilościach jakie SĄ W STANIE wydać na eko. System Jupitera ma tę wadę, że pomoc idzie tylko do jednej osoby, gdyby cały sojusz się do tego przyłączył, moglibyśmy wspierać ich kilka. System podatkowy też jest niezły tylko trzeba by ustalić ciągle zmieniające się wydobycie u wszystkich. To może być trudne i ktoś musiałby się tym stale zajmować. Ja bym się tego NIE podjął

Offline

 

#7 2008-04-01 14:09:18

Chit

Nielot

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 150
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

Imo. żadne systemu podatkowe czy coś takiego. Przychodzi nowy gracz, zostaje mu przydzielony jeden czy dwóch opiekunów, którzy pomagają mu surowcami ew. rozwalają obronę i flotę na farmach, w miarę możliwości kontrują ataki i robią podstawki, tłumaczą zasady czy służą dobrą radą. Stały podatek nie ma sensu, bo przy moim wydobyciu to jest nic..ale po doliczeniu mojego dziennego farmingu trochę tego się znajdzie.


http://up.programosy.pl/foto/kamol.jpg
Procent RW jest wprost proporcjonalny do sumy procent wypitego alkoholu

Offline

 

#8 2008-04-02 19:38:26

Chavez

Forumowy Użyszkodnik

9091188
Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 139
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

ja ze swojej strony... cały czas rozwijam wydobycie.. jak narazie chce dojść do poziomów kopalń met/kirs/deu 27/25/21


Strzeż się gniewu cierpliwego człowieka.

Offline

 

#9 2008-04-03 14:59:33

GrAwItAcJa

Administrator

5305219
Skąd: London & Wawa
Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 297
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi w tym temacie temat zostaje zamknięty czas na podsumowanie.


jupiter twój pomysł jest dobry tyle że jest zbyt dużo osób!
Chit z kolei twój pomysł jak dla mnie rewelacja!  trzeba by go wprowadzić w życie ! pozdrawiam


http://img209.imageshack.us/img209/4904/image00001nk1.jpg

Offline

 

#10 2008-04-03 15:07:14

GrAwItAcJa

Administrator

5305219
Skąd: London & Wawa
Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 297
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

Na początek zaprezentuje swój zamysł powstania tego wątku, dziękuje heronk1 za pomoc, jesteś super!! Gdyby nie ty, pewnie by to nie ruszyło!


Jak wiecie (jeśli zaglądacie na board to wiecie) podniosłam próg przyjęć graczy do naszego sojuszu do top 800.  Dlatego postanowiliśmy zorganizować akcje caritas dla całego sojuszu. Czas na reorganizacje naszego sojuszu, postawienie sojuszu na jakiś w miarę równy poziom. Wtedy będziemy mogli zacząć myśleć o poważniejszej grze zespołowej np. wojnie
Chciałabym podciągnąć wszystkich członków sojuszu do top 850 tj. mniej więcej 250k punktów, top 800 ma około 320k punktów I to by była ta ostateczna granica.
Oczywiście w pierwszej kolejności mam na myśli graczy o najniższej ilości punktów osoby nowe w sojuszu otrzymają na początek paczkę powitalną I będą musiały poczekać, aż minie im okres ochronny.
Co do graczy wyżej niż top 800 oczywiście tez mogą liczyć na pomoc ! Proszone są o zgłaszanie się do osób stojących wyżej. Zamysłem moim było, żeby gracze o średniej ilości punktów np. Ja pomagali osobom  niżej stojącym a gracze o dużej tym średnim – ale w sumie można to zmienić. 
Nie chce robić obowiązkowych par, prosiłabym każdego z was o znalezienie sobie osoby I napisanie na forum komu pomaga. W końcu to nie przedszkole:D

Co do waszych pomysłów, są dobre i wiele wniosły nawet te krytyczne i te nie zaprezentowane na forum.

Jako wasz sojusznik chciałabym jednoznacznie powiedzieć, że akcja ta ma na celu zrównanie ogółu sojuszu do progu minimalnego.
Nie chcemy nikogo przyzwyczajać do zapomogi, stałego podatku czy zasiłku. Dlatego każde otrzymane surowe od innego gracza muszą być traktowane poważnie i wydawane na przeznaczony cel lub cele tj. rozbudowę kopalni, fabryki robotów, nanitów i elektrownie słoneczne. Nie budujemy z tych surowców statków ani obrony. I nie będziemy w nieskończoność wam słać, musicie sami farmić ile się da!!!


http://img209.imageshack.us/img209/4904/image00001nk1.jpg

Offline

 

#11 2008-04-03 15:37:04

GrAwItAcJa

Administrator

5305219
Skąd: London & Wawa
Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 297
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

Może teraz tak konkretnie:

- surowce wysyłane są tylko na rozbudowę naszej planety: kopalnie, fabryki robotów i nanitów, oraz elektrownie słoneczne.
- wysyłamy jednorazowo na dany cel, żeby nikt nie sfamił nam sojusznika.
- nie ustalam progu podatkowe jak to ładnie określiliście bo każdy sam wie ile może w danym tygodniu komuś coś wysłać, ale trzymajmy sie tego progu 10%-20%. w końcu to nie wyścigi a sami przecież też mamy wydatki :D:D



Start akcji obowiązuje od następnego tygodnia, chyba że ktoś chce wcześniej to proszę bardzo! Proszę o ostateczną decyzje do poniedziałku do godziny 21.00

Podaje listę osób które szukają swojego darczyńcy :D:D

1.  w_tomek
2.  TrzyTwarze
3.  Snickers
4.  Polus
5.  Chavez
6.  Masterion
7.  Haronk1
8.  Dickiess
9.  Chit


jest jeszcze Bartolini i Facecik ale oni sa na wiecznym urlopie i póki co nie sa brani pod uwagę oraz dwie nowe osoby tj. Wislu i Skate jako nowi dostana paczkę powitalną i będziemy ich narazie obserwować.

Mam nadzieje, że nie uważacie mojego progu za wysokiego... dobijmy chociaż na początek do 200k .

dziękuje za uwagę! dalsze spamowanie w temacie jest dozwolone oczywiście jeśli jest na temat ;)


http://img209.imageshack.us/img209/4904/image00001nk1.jpg

Offline

 

#12 2008-04-03 15:40:07

GrAwItAcJa

Administrator

5305219
Skąd: London & Wawa
Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 297
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

zgłaszam pierwsze pary, z racji ze lubię mojego przyjaciela i jego marudzenie wybieram TrzyTwarze. Haronk dzisiaj mnie poinformował, zę zaczął pomagać W_tomkowi


Grawitacja : TrzyTwarze
evil : Chit
Tarazed: Snickers, Polus, Mizzbum
Jupiter: Tupack


http://img209.imageshack.us/img209/4904/image00001nk1.jpg

Offline

 

#13 2008-04-03 16:50:36

Chit

Nielot

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 150
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

A mnie sobie ktoś może wybrać ogólnie, to ja nie mam dużych wymagań, jak dobry dzień mam to z farm wyciągam nadwyżki


http://up.programosy.pl/foto/kamol.jpg
Procent RW jest wprost proporcjonalny do sumy procent wypitego alkoholu

Offline

 

#14 2008-04-03 20:06:51

evilseth

Nielot

Zarejestrowany: 2008-02-16
Posty: 107
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

Grawi ja pomagam Chitowi... także macie jednego mniej

Offline

 

#15 2008-04-03 21:04:59

snickers

Moderator

Zarejestrowany: 2008-02-19
Posty: 166
Punktów :   

Re: Rozwój ekonomiczny naszego sojuszu

A kto mnie weźmie pod swoje skrzydła ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki purmo we wrocławiu Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym www